Salon to przestrzeń, która jest jednocześnie przytulna i zachęcająca. To idealne miejsce, aby poczytać dobrą książkę, pooglądać telewizję, a nawet po prostu odpocząć i poczytać gazetę. Salon zapewnia nieformalną atmosferę, w której rodzina i przyjaciele mogą przychodzić i spędzać wolny czas, a także może służyć jako spokojne miejsce do nauki lub pracy domowej.

 

Jak stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku w salonie

Zanim zaczniesz kupować przypadkowe wyposażenie salonu, zastanów się czego oczekujecie od tego miejsca jako rodzina. Rodzice z pewnością będą chcieli miejsca na odpoczynek, wygodne oglądanie TV oraz miejsce na relaks przy książce czy dobrej muzyce. Dzieci będą zadowolone z dużej ilości przestrzeni oraz miejsca do oglądania bajek czy grania w gry planszowe. Jak zatem pogodzić dwa bieguny oczekiwań?

  • Wybierz meble, które są wygodne dla Ciebie i osób wokół Ciebie - postaw na dobre i łatwo czyszczące się tkaniny, które przypadną do gustu każdemu z domowników. Meble powinny być stabilne i bezpieczne dla najmłodszych.

  • Utrzymuj ciepło za pomocą lamp, świec lub pośredniego światła słonecznego, nic tak nie poprawia klimatu domu jak odpowiednie wieczorne oświetlenie

  • Umieść kilka roślin w salonie, aby był bardziej przytulny i naturalny. Rośliny są niezwykle ważnym elementem każdej przestrzeni, szczególnie jeżeli nie mieszkamy w lokalu, gdzie można bezpośrednio wyjść na zewnątrz. Rośliny nas uspokajają, wprowadzają dobrą energie i oczyszczają powietrze z toksyn.

  • Zawieś obrazy na ścianie swojego ulubione wspomnienia rodzinne. Takie akcenty dodają klimatu wnętrzu i sprawiają, że dom staje się Waszym miejscem. Nie jest już anonimowym lokalem.

Wygodny salon można stworzyć, wykonując następujące kroki:

Wybierz odpowiedni rodzaj narożnika do swojej przestrzeni. Sprawdź sklepy meblowe, aby znaleźć narożnik pasujący do wymiarów Twojego salonu. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Narożnik powinien mieć przyjemną ale jedocześnie łatwą w czyszczeniu tkaninę, powinien pomieścić wszystkich domowników i być niebywale wygodny oraz trwały. Dużą zaletą będzie, jeżeli zakupisz narożnik z funkcją spania lub skrzyniami do przechowywania dodatkowych rzeczy. Jeżeli cały projekt ma ze sobą współgrać, powinieneś wybrać odpowiedni kolor ściany swojego pokoju lub pomaluj ją na biało. Możesz również wybrać kolor akcentujący, taki jak niebieski, czerwony lub zielony, jeśli chcesz dodać trochę smaku do dekoracji przestrzeni.